Food Reviews

କପା ଚାଷୀଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସ୍ୱାବଲମ୍ବୀ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ

ଗଠନ ହେଉଛି ୧୦୯ କୃଷକ ଉତ୍ପାଦକ ସଂଗଠନଓଡ଼ିଶାରେ ଉତ୍ପାଦନ ହେଉଥିବା କପା ଉନ୍ନତମାନର। ଏଣୁ ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରୁ କପା ଉତ୍ପାଦନକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରାଯିବା ସହ ରାଜ୍ୟ ୧୧ଟି ଜିଲ୍ଲାର କପା ଚାଷୀଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସ୍ୱାବଲମ୍ବୀ କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର

କୋଟାମାଲରେ ଗଠନ ହେଲା ମା’କାଳୀ ସୁନ୍ଦରୀ କପା ଉତ୍ପାଦକ

କପାଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି ଯୁବ ଜ୍ୟୋତୁ ଯୁବକ ସଂଘକପା ହେଉଛି ଏକ ଅର୍ଥକାରୀ ତନ୍ତୁ ଜାତୀୟ ଫସଲ । ଏଣୁ କପାକୁ ଆମେ ଧଳା ସୁନା ବୋଲି କହିଥାଉ । କାରଣ ଟେକ୍ସଟାଇଲ୍ ଶିଳ୍ପ କ୍ଷେତ୍ରରେ କପାର ଚାହିଦା ଖୁବ୍

ଟ୍ୱିନ୍ ସିଟିରେ ମେଟ୍ରୋ ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ ପାଇଁ ସମୀକ୍ଷା,

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀରେ ମେଟ୍ରୋ ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ ପାଇଁ ସମୀକ୍ଷା। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ କଟକ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ମେଟ୍ରୋ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରକ୍ରିୟା । ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନ ବନ୍ଦର ଛକରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ସଚିବ ସ୍ତରୀୟ କମିଟିର ଫିଲଡ୍

ଓଡ଼ିଶା ଦିବସରେ କାଳିଆ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ,

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶା ଦିବସରେ କାଳିଆ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆଜି ପବିତ୍ର ଓଡ଼ିଶା ଦିବସ ଅବସରରେ ରାଜ୍ୟର ଚାଷୀ ଭାଇ ଭଉଣୀ ମାନଙ୍କୁ କାଳିଆ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଚଳିତ ଖରିଫ ଋତୁରେ ଚାଷ